Сообраќајот кај Кочани-Пониква отворен за сообраќај

Сообраќајот на патниот правец Кочани-Пониква, кој беше во прекин поради асфалтирање, од пред половина час е отворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари