Пронајдена марихуана кај затвореник во Штип

Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение била пронајдена марихуана, инофмираат од полицијата.

По ова, како што додаваат од МВР се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари