Ова е причината за евакуација во зградата во Скопје

По неколку часа пребарување беше откриена причината за остриот мирис во влезот на зградата во „Скопјанка". Неофицијално под скалите живеел бездомник кој урнирал во пластични шишиња.

Очевидци тврдат дека биле пронајдени шишиња со урниа под скалите каде што наводно живеел бездомникот. Истовремено во стан на вториот кат биле пронајдени употребени пелени од каде што се ширел јак мирис. Како што пишува А1он мирисот неофицијално бил од амонијак.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари