Никола Груевски е во Будимпешта - еве што порача на фејсбук

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО - ДПМНЕ Никола Груевски по неколку дневната потрага по него се обрати на својот фејсбук профил. 

Во прдолжение во целост ви го пренесуваме фејсбук статусот на Никола Груевски:

 

Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот.

Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти.

Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари