Левицата: Ништо не е готово, борбата продолжува!

По изгласувањето на уставните измени во Собранието, се огласи и Левицата. Од таму реагираат дека сите пратеници го изгубиле легитимитетот да бидат во Собранието.

„Наместо волјата на граѓаните на Републиката, тие ги претставуваат империјалните интереси на воениот сојуз НАТО. Ништо не е готово! Борбата продолжува. Со нови сили, на разни фронтови“, порачаа од партијата.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари