18 Jan 2021

Туристката Мартина Коради вечерала со своето момче во ресторан на плажата Бонди во Австралија, кога…

18 Jan 2021

Куче и коза кои се избрани за „градоначалници“ помогнаа да се соберат пари за реконструкција на игралиште во Вермонт.…

18 Jan 2021

Генерации наназад се сеќаваме на Алан Форд, стрип во кој сите уживаа за време на поранешна…

18 Jan 2021

„Јахчал“ бил антички персиски „фрижидер“ што правел мраз многу пред да биде измислен фрижидерот.

Сите се согласувате дека живеењето би…

18 Jan 2021
Водопост е ден кога треба да се опуштите и да се подготвите за Водици Во православните храмови на Водопост се крсти вода…
18 Jan 2021

ОВЕН

Работа: Фокусирани сте на комуникацијата, состаноци, разработки на идеи. Сите планови се врзани за иднината.…

17 Jan 2021

Во зима, обувките страдаат повеќе од вообичаено, особено кога паѓа снег, затоа што снегот во…

17 Jan 2021

Познатиот текстописец Марина Туцаковиќ е во лоша здравствена состојба.

Таа не се чуствува добро поради карциномот кој го има, но и…

17 Jan 2021
Никотинот не е без ризик Никотинот го има во храна Никотинот се користи во терапијата за откажување од пушење…
17 Jan 2021
Со овие луѓе никогаш нема да најдете компромис Сличностите создаваат пријатели, но често и непријатели Вие сте како оган и вода…
17 Jan 2021

Тие се природно убави, обично русокоси  и/или синооки, беспрекорно нашминкани, затегнати, привлечни…

17 Jan 2021
Се чувствуваат поудобно и пријатно покрај нив Ја сакаат нивната самодоверба и нивниот стил Од друга страна со овие девојки добиваат „признание во…
17 Jan 2021

Иако влезе во деветтата деценија од својот живот, Том Џонс не планира да престане со музика.

Славниот пејач пред неколку дена ја објави…

17 Jan 2021

Крадец од Орегон украл автомобил, но го сопрел и се вратил назад за да ѝ одржи лекција на сопственичката на возилото која внатре го оставила…

17 Jan 2021

Синот на канадско-финскиот моден магнат Питер Нигард му помага на ФБИ да ги испита обвинувањата…

17 Jan 2021

Жена од Кларксонвил, САД со години во инвалидска количка поради амиотрофична латерална склероза (…