Во Аризона 16 медицински сестри забремениле во ист ден. Прашањето е кој лекар бил дента на смена?

Во болница во американската сојузна држава Аризона во ист период бремени останале 16 медицински сестри, јавува „Би-Би-Си". Тоа е 10 проценти од медицинскиот персонал на одделението за интензивна нега во градот меса.

Дури и пациентите почнале да забележуваат дека има се повеќе трудници на одделението.

Медицинските сестри на прес конференција се пошегувале дека „нешто има во водата" и дека „тоа е заеднички план за одмор за божиќните празници".

Првата медицинска сестра ќе породи во септември, а последната во јануари. Една од трудниците, Рошел Шерман, која ќе се породи следниот месец, изјавила дека не знаеле дека има толку трудници додека не направиле група на Фејсбук.

Поврзани

Најнови вести

Коментари