Внуката на чеченски тајкун носеше венчален фустан од 3 милиони куни и 32 торби со мираз

На свадбата на Ајна Џабраилова (22), внука на контроверзниот чеченски тајкун Умар Џабраилов, имаше дури 600 гости. Невестата носеше два дизајнерски венчални фустани, а нивната вкупна вредност се проценува на нешто повеќе од три милиони куни, пишува „Дејли мејл“.

Покрај тоа, Ајна на свадбата донесе 32 дизајнерски куфери во кои имаше мираз. Цената на куферите изнесува 2,1 милион куни, а вредноста на внатрешноста засега е непозната.

Ајна се омажи за менаџерот за нафта Хајдар Шерипов (26) на раскошна церемонија во Русија. Според локалните обичаи, младоженецот не смеел да ја види невестата до крајот на прославата, алкохолот бил строго забранет, а невестата стоела на нозе до крајот на прославата и се дружела со гостите.

Едната дизајнерска венчаница е потпишана од либанскиот дизајнер Зухаир Мурад, другата од Ели Саб, а луксузниот накит е донесен од Велика Британија и Дубаи.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари