(Видео) Бездомник украл две кози и јарец и ги качил во метрото во Париз

Маж кој во париското метро внел две кози и јарец, предизвикал проблеми во подземниот сообраќај, при што морале да интервенираат припадниците на силите за безбедност.

Се работи за бездомник, кој ги украл животните од пред музејот во Лувр каде тие биле поставени од градските власти на Париз, како дел од проект.

Сообраќајот на таа линија бил речиси еден час во прекин поради инцидентот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари