Фудбалерите удрија по судијата (ФОТО)

Во Втората лига Запад во БиХ требаше да играат Искра и Влашиќ, но натпреварот беше прекинат во 55-тата минута поради тоа што гостинските играчи го нападнаа главниот судија.

Иска водеше со 1-0 во првото полувреме, но потоа се создаде вистински хаос на теренот.Судијата Кенан Керо досуди пенал за домаќините, по што гостите го нападнаа.

Извор: СуперСпорт

Поврзани

Најнови вести

Коментари