Дали треба доживотен затвор и вакви луѓе - сцена од Прилеп, сред бел ден (ВИДЕО)

На вознемирувачкото видео ќе видите како еден сопственик на крволочно куче го пушта среде бел ден да дави и јаде друго куче, притоа со насмевка гледајќи како второто домашно како цвили и плаче од повредите од крволочниот ѕвер. И сето ова се случува во Прилеп, завчера, среде бел ден. 

Случајот е пријавен во полиција.

 

Денес во Прилеп...две кучиња, домашни се дават едно со друго...зошто? Затоа што газдите си ги пуштаат да си прошетаат кучињата...утре наместо куче можи да биди дете, а на крај ќе си го однесат уличните кучиња...АПЕЛ ДО СИТЕ СОПСТВЕНИЦИ!!! Не ги пуштајте своите кучиња слободно да шетаат, ако ве мрзи да се грижите за нив воопшто не ги земајте!!! Случајот е пријавен во полиција, стои на Фб страната на FOA - Friends of Animals - Здружение за заштита на животни Пријатели Прилеп.

Поврзани

Најнови вести

Коментари