Целосна трансформација на Расел Кроу заради новата улога

Познатиот холивудски актер Расел Кроу деновиве ја снима серијата „Најгласниот глас во собата” на Роџерс Ејлес, директор на телевизија „Фокас“ , кој почина минатата година.

Ѕвездата на филмот „Гладијатор” за потребите на оваа улога, со помош на невообичаено маскирање, целосно го промени изгледот.

Оваа серија зборува за животот и кариерата на Роџерс Ејлес.

Меѓу другото, ќе биде прикажан и скандалот од 2016 година, кога директорот на „Фокс“ беше обвинет за сексуално вознемирување. Имено, водителката Ејлес кажа дека добила отказ бидејќи одбила да спие со него.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари