Life

22 октомври 2018

Жан-Клод Ван Дам во пријателска врска со српска фолк ѕвезда

Жан-Клод Ван Дам неодамна го прослави својот 58-ми роденден и им се заблагодари на своите следбеници на Фејсбук за илјадниците пораки и честитки што ги доби. Познатиот актер на Фејсбук објави видео во кое неговите...

Мајмуни во Индија каменуваa човек кој почина во болница

Човек почина во Индија откако група мајмуни го каменуваа. Станува збор за 72-годишниот Дархампал Синг, кој собирал парчиња дрва од земја.

Во тој момент, група мајмуни качени на дрво почнале да фрлаат цигли од...

Земја која е најомилена дестинација за туристите постари од 50 години

Резултатите од неодамнешните студии покажуваат дека туристите постари од 50 години, никако не треба да се занемаруваат во патничките статистики.

Едно истражување имало цел да утврди кои земји се најатрактивни...

Принцот Хари донесе неочекувана одлука за животот на нероденото дете

Хари напролет за првпат ќе стане татко. Неговата сопруга Меган е во четвртиот месец од бременоста, бебето што ќе се роди ќе биде седмото во редот за британскиот престол. Сепак, се чини дека нема да ја добие...

Се умира за еден час: Иако е во близина на брегот, на овој остров никој не смее да му се приближи (ВИДЕО)

Островот Кеимада Гранде се наоѓа на околу 30 километри од брегот на Бразил, но на него е забрането да стапнете со нога, а за тоа постои многу добра причина.

...

Најлудо паркирање: Кинез направи карамбол на паркинг

Надзорните камери во Кина снимија досега невиден обид за паркирање.

На снимката се гледа како возач во црн автомобил, од засега непознати причини, се...

Инвалидската количка на Хокинг на аукција со почетна цена од 10 000 до 15 000 фунти

Личните предмети на починатиот теоретски физичар Стивен Хокинг наскоро ќе бидат понудени на аукција, а меѓу нив ќе бидат стручните научни документи, но и сценариото на анимираната ТВ-серија „Симпсонови” и –...

Совладај странски јазик без мака за 2 недели со оваа чудесна метода

Полиглотот Арон Стоун, кој течно зборува 23 јазици, им ја претставува на Македонците својата славна 2-неделна формула за учење јазик.  Таа овозможува за краток временски период да го совладате...

21 октомври 2018

Познатата актерка ѝ забранила на ќерка си да гледа цртани филмови со принцези

Британската актерка, Кира Најтли ѝ забранила на нејзината ќерка да гледа цртани филмови со принцези.

Таа призна дека причината за тоа лежи во нејзините сфаќања дека овие приказни ќе ја направат нејзината...

Девојка ги намачкала бутовите со оцет и отишла да спие: Утрото кога се погледала во огледало се расплакала од...

Јаболковиот оцет има широка примена

Иако во продавниците можете да најдете многу призводи за негување на кожата, сепак е најдобро да се свртете кон природни решенија.

Јаболковиот оцет има голема примена...

20 октомври 2018

Кога признав дека сум лезбејка ми поставија експлозивна направа во студио...

Елен Дегенерис денеска е една од најпознатите комичарки и телевизиски водителки, но поминала низ тежок период. Како една од првите телевизиски личности 1997 година, признала дека е лезбејка, во списанието Тајм во...

Сопругата на Саша Поповиќ, директорот на Гранд продукција, пеачката Сузана Јовановиќ, го сподели со јавноста здравствениот проблем со кој се соочува...

- Мислам дека човек треба да живее едно 120 години, како би можел кога ќе оди во пензија да ужива едно четириесет години со своите внуци и правнуци. Се што ми се случуваше во живото, од шоу-бизнис, преку мојата...

Модната недела во Токио со најоткачена улична мода во историјата

Сите модни недели предизвикуваат голема возбуда, но една од нив особено се издвојува – онаа на која ѝ се радуваат најкреативните и најоригиналните, поинаква од сите други – Модната недела во Токио. Заборавете за...

Манекенката се омажи во тајност, фотографиите од свадбата ги изненадија сите

Манекенката Карли Клос, која до неодамна беше еден од „ангелите“ на „Викторијас сикрет“, се омажи во тајност, со нејзиниот свршеник Џошуа Кушнер. Таа објави фотографии на социјалните мрежи, а претходно никогаш во...

19 октомври 2018

Бегајте од нив, никогаш нема да имаат пари: Овие хороскопски знаци ќе пливаат во пари, а овие секогаш носат катастрофа...

Кога финансиите се во прашање сите различно реагираат, неки сакат да трошат, некои се штедливи а некои скржави.

Огнени знаци: Овен Лав и Стрелец имаат способност брзо да заработата...