07 Dec 2019

Американската пејачка Кети Пери (34) неодамна се пофали со предизвикувачки божикни фотографии на социјалните мрежи и ги воодушеви обожавателите.…

07 Dec 2019

Актерката и оскаровка Ема Стоун (31), ѕвезда на „Ла ла ленд“, се сврши со своето момче, режисерот Дејв Мекери (34), пренесува „Дејли мејл“.

06 Dec 2019

Манијата за смислување разно-разни предизвици никако да заврши. Дури и кога некој ќе се подзаборави се наоѓаат луѓе кои…

06 Dec 2019

Една од најлошите работи во студените месеци е чекањето да се одмрзне шофершајбната. Ако ја вклучите вентилацијата на…

06 Dec 2019

Пејачката Аланис Морисет (45) и ТВ-комичарот Џими Фалон (45) ги изненадиле минувачите и патниците во  метрото во Њујорк, каде што заедно пееле…

06 Dec 2019

Бугарката Стојанка Мутафова, една од најстарите активни актерки во светот, почина на 97-годишна возраст.

Наречена кралица на бугарската…

06 Dec 2019

Младиот боксер Вељко Ражнатовиќ, конечно дипломирал на Ф-тет за менаџмент и економија во Бањалука.

Неговата мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ…

06 Dec 2019

Јапонската компанија „Фемили романс“ нуди услуги на изнајмување пријатели и членови на семејство, а од неодамна може да изнајмите и помлада сестра…

06 Dec 2019

Крис Мартин бил преплашен затоа што мислел дека е хомосексуалец. Фронтменот на „Колдплеј“, Крис Мартин (42), зборуваше за своите внатрешни борби…

05 Dec 2019

Во истражувањето на универзитетот Квинсленд учествувале 100 жени кои одговарале на бројни прашања за нивниот дотогашен сексуален живот. Целта на…

05 Dec 2019

Архипелагот Мадеира се наоѓа на 529 километри (323,11 милји) од африканскиот брег и 1.000 километри (621,37 милји) од Европа. Самиот архипелаг…

05 Dec 2019

Лавовите ќе добијат дарежливи подароци од судбината одеднаш. Работите ќе се случуваат во нивните…

05 Dec 2019

Кој нема во домот фотографија од починати роднини или пријатели?  Зошто не треба да се чуваат во куќата? Во принцип,…

05 Dec 2019

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека нејзината апликација Инстаграм ќе бара податоци за датумот на раѓање на корисниците, почнувајќи од денес, а со…

05 Dec 2019

Овој возач не може баш да се пофали со одговорност и интелигенција. Очигледно типов на работа дошол со мотор, па…

05 Dec 2019

Бербер целосно трансформираше бездомник, а резултатот е навистина импресивен. Рики Хернандез од Јужен Остин, Тексас го…