Видео титоријал: Испечете леб по рецептот на Џејми Оливер!

Дури и ако никогаш не сте отвориле пакет од квасец, не грижете се за ништо, најосновните и најнезаборавните рецепти за леб ќе ви ги доловиме за да прво да пробате, плус многу корисни совети и упатства за да бидете сигурни дека вашиот прв леб е успешен!

Погледнете го видеото во продолжение:

Поврзани

Најнови вести

Коментари