18 Jan 2021

Судот му определи притвор на српскиот режисер, сценарист и учител по глума Мирослав Мика Алексиќ кој попладнево беше сослушан пред Вишото јавно…

18 Jan 2021

Харадинај рече дека ќе ги поддржи сите институции кои се во служба на Косово. Тој исто така зборуваше за што ќе се…

18 Jan 2021

Повеќето граѓани кои аплицираа за вакцинација ја сакаат руската вакцина „Спутник V“ – 40 отсот од нив, 28 отсто ја сакаат вакцината на „Фајзер“, а…

18 Jan 2021

Српскиот режисер, сценарист и учител по глума, Мирослав Мика Алексиќ, беше сослушан денес пред Вишото јавно обвинителство. Тој ги негирал…

18 Jan 2021

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, најави дека утре во Србија ќе почне масовна вакцинација на граѓаните против коронавирус.

Таа изјави дека…

18 Jan 2021

Во последните 24 часа во Хрватса се евидентирани 174 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 3.276.

Меѓу нив, 1.742…

18 Jan 2021

Поради труење со јаглерод моноксид, 12 лица се пренесени во болницата, пишува 24ur.com. Никој од нив не е во животна опасност.

Труењето се…

18 Jan 2021

На грчкиот остров Крит се почувствува земјотрес, а епицентарот беше во морето, на 52 километри североисточно од Ситија, објави атинскиот Институт…

18 Jan 2021

До овој викенд вакцинирани се околу 46 000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави Алемка Маркотиќ,…

17 Jan 2021

Единствениот пратеник Македонец во Парламентот на Албанија, Васил Стерјовски, во емисијата „Топ стори“ на албанската државна телевизија…

17 Jan 2021

Актерката Милена Радуловиќ доби сила и во шокантно признание изјави дека професорот по глума…

17 Jan 2021
Украл автомобил под закана со пиштол Се забил во автобуска постојка Го фрлил пиштолот во канал и се обидел да избега…
17 Jan 2021

Не нападнав пријател, туку говорев за конкретната ситуација со вакцините и не остапувам ниту запирка од она што го кажав. Ова го истакна…

17 Jan 2021

Полицијата во Филаделфија уапси двајца мажи осомничени за убиството на Милан Лончар (25) во…

17 Jan 2021

Грција веќе нуди нова можност за дијагностицирање на Ковид-19 преку брз тест со примерок од плунка.

Покрај тоа што се брзи, овие тестови се…

17 Jan 2021

Вакцинацијата на населението во Грција започна вчера,со приоритет во првата фаза за лица постари од 85 години.

По вакцинацијата на…