РТС: Во Косово каменувани автобуси со православни верници

Два автобуси во кои се превезувале православни верници од Белград, биле каменувани на Косово, пренесе Радио Телевизија Србија (РТС).

Во нападот никој не бил повреден, а на автобусите им е причинета материјална штета.

По пријавувањето на нападот во полициска станица во Косово, верниците продолжиле кон централна Србија.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари